Exotická kočka

Původ

Exotická kočka je ve skutečnosti krátkosrstá kočka perská. Toto plemeno však vzniklo v USA. Jeho počátky nalezneme v 50. a 60. letech 20. století. V roce 1966 CFA uznala toto plemeno a standard se řídil podle standardu perských koček. Splňuje všechny požadavky kladené na plemeno perských koček,má stejnou povahu a existuje ve všech uznávaných barvách perského plemene. Jediným rozdílem je jejich krátká srst. V krátké srsti dobře vyniknou všechny plemenné znaky,ale také každá neharmoničnost,a tak musí chovatelé obzvláště dbát na výběr chovných jedinců podle utváření jednotlivých tělesných partií.

Povaha

Povaha exotické kočky je velmi klidná, společenská a v hrubých rysech se podobá perské kočce. Má jemný hlas, dobře se snáší s ostatními kočkami a jinými zvířaty. Dobře snáší děti.

Péče o srst a oči

Péče o srst je velmi snadná, postačí kartáčování jednou týdně. Jen v době línání je potřeba česat častěji.Při péči o oči exotických koček platí stejná pravidla jako u koček perských, protože často slzí, musí se jim vytírat záhyby a koutky kolem očí.