Protože, mi však stále volají zájemci o koťata bez PP, rozhodla jsem se vytvořit tuto stránku.

V naší chovatelské stanici odchováváme pouze koťata s PP.

!!!! Koťata bez PP nemáme a ani v budoucnu mít nebudeme. !!!!

Jaký je rozdíl mezi kotětem s PP a bez něj.

Kotě s PP "na mazlíčka"

Většina zájemců o koťátko si myslí, že s koťátkem s PP musí chodit na výstavy, není to pravda. Některá koťata s PP jsou v tzv. PET KVALITĚ - to jsou koťata, která sice mají PP, ale nemají exteriérové předpoklady, tj. buď mají větší uši, delší nos, špatně rozložené barvy, horší kvalitu srsti, menší hlavu, špatný skus.... a mnoho jiného. Jejich povaha je stejná jako u výstavních.

Cena se pohybuje podle kvality kotěte od 15 000,- . Je to cena za kotě s PP, které je zdravé, odčervené a očkované, krmené kvalitní a rozmanitou stravou. V době odběru jsou koťátka naučená vykonávat potřebu na kočičí toaletu, zvyklá na každodenní kontakt s člověkem, připravená na život v rodině.

Ke každému koťátku dostanete ještě malou výbavičku, očkovací průkaz a průkaz původu. Samozřejmostí je kupní smlouva. Každému koťátku a jeho majiteli poskytnu i chovatelský servis. To znamená, že se snažím zůstat se všemi novými majiteli koťat v kontaktu - ať už se věnují chovu, nebo mají kotě jen mazlíčka a poradím jim se vším, co by mohli potřebovat.

Všechny moje chovné kočky i chovní kocouři jsou bez genetických vad a mají kromě běžných očkování negativní testy na PKD. Navíc jsem v kontaktu i s chovateli, od nichž mám svá chovná zvířata.

V inzerátech často čtete:  Prodám kotě bez PP po rodičích s PP

Kotě bez PP sice koupíte o něco levněji, ale nemáte záruku, že jde skutečně o kotě daného plemene, může jít o křížence a to zpravidla vždy, nebo, se to něčemu podobá a tak se to tak jmenuje. Pokud uvažujete o zvířátku daného plemene, dbejte na průkazu původu (PP), je to jediná možnost zaručení daného plemene co sháníte. PP neznamená, že musíte chodit na výstavy, nebo pokračovat v chovu, ale zaručí vám čistokrevnost daného plemene.

A jak moje prababička říkávala "Najde sa hlúpí, co to kúpí"

Koťata bez PP mohou být po rodičích (někdy i s PP), kteří mají genetickou nebo exteriérovou vadu, která by je vylučovala z chovu koťat s PP. Množitelé často matou a používají různé výmluvy, proč kotě nemá PP, když rodiče ho mají.

PP dostane každé kotě i to netypové, i kdyby se jich v jednom vrhu narodilo 10!

Nakonec zjistíte, že co ušetříte na kupní ceně takového zvířete, stejně zaplatíte a někdy i více při návštěvách veterináře. Koťata většinou s takových "chovů" odcházejí ve věku 6-8 týdnů, aby s nimi neměli množitelé moc práce a ani je moc nestáli. Chovy bez PP nebývají většinou očkované, odčervené a nemluvě někdy v jakém prostředí kočky žijí. Často se stává, že u nových majitelů díky stresu z přestěhování takto malých koťat naplno propukne nějaká choroba. Jde zejména o kočičí leukózu, infekční peritonitidu a "kočičí AIDS". Tyto nemoci jsou neléčitelné, kotě na ně zemře!!! Často Vás tak kotě bez PP vyjde dráž díky následné veterinární péči, než "PET" kotě s PP.

Pokud se Vám zdá cena za zvíře s PP vysoká, obraťte se na některý z útulků či neziskových organizací, kde je pestrý výběr a můžete si vybrat koťátko, které se Vám líbí. Bude vypadat stejně jako kotě bez PP a nemusíte za něj nic platit a při tom uděláte dobrý skutek.

Kočka je závazek na minimálně 13 let a pořizovací cena je minimum, co do ní investujete. Zamyslete se nad tím, jestli se vám taková "úspora" opravdu vyplatí ....

Chovatelské stanice, chovají koťata pouze s PP a jsou vázáni chovatelským řádem a musí dodržovat určitá pravidla. Tyto pravidla naleznete na stránkách "Sdružení chovatelů koček v České republice" v sekci chovatelské předpisy. 

O kvalitě péče si nejlépe můžete udělat obrázek při návštěvě chovatele. Proto každému zájemci doporučuji nezávazně navštívit třeba i několik chovatelů a dobře si prohlédnout prostředí, ve kterém jejich kočky žijí. Nechte si ukázat sourozence, rodiče, pozorujte, jak se kotě chová při vaší návštěvě, jestli není plaché, špinavé, neteče mu z očí a mnoho jiného. Mně osobně nevadí, když mě navštívíte vícekrát, alespoň uvidíte, jak kotě roste.Uvědomte si, že s koťátkem si vlastně kupujete i jeho chovatele a když zjistíte, že si dobře rozumíte, může vzniknout přátelství, které prospívá oběma stranám, ale hlavně koťátku.